Festiwal Japoński na Uniwersytecie SWPS

Opis: Wydarzenie przeznaczone dla pasjonatów i popularyzatorów wiedzy o Japonii. Tym razem przygotowaliśmy swoje stoisko i warsztaty. Warsztaty były dla nas czymś zupełnie nowym, ale niezwykle satysfakcjonującym! ZłodziejkaŚwitu oraz Szary Gryf przygotowali kilka kursów, które przybliżały zainteresowanym proces powstawania powieści wizualnej. Chętni mogli dowiedzieć się jak:

– przebiega ogólny proces powstawania vn-ki i co jest potrzebne na każdym z poszczególnych etapów; oczywiście nie zabrakło w tym cennych wskazówek!

– projektować lokacje

– projektować ścieżki decyzyjne i jak nie pogubić się w licznych rozgałęzieniach fabularnych

– projektować postaci pod kątem nadawania im psychologicznej głębi

Ostatni punkt cieszył się największym zainteresowaniem i kilka grup przygotowało naprawdę ciekawe koncepty postaci! ZłodziejkaŚwitu, która czuwała nad kursantami, była pod ogromnym wrażeniem wszystkich stworzonych postaci 😉

Szary Gryf natomiast odnalazł się w roli sympatycznego pirata, czuwającego nad aspektami programistycznymi gry, która powstała specjalnie na to wydarzenie (gra zawierała liczne wskazówki dotyczące przygody z VN), jak również był świetnym „człowiekiem drogowskazem” – krążył od czasu do czasu po terenie imprezy, zachęcając do zapoznania się z działalnością Chaos Group Games.

data wydarzenia 2022r.

VIII Festiwal Studiów Azjatyckich

Opis: Festiwal Studiów Azjatyckich uchodzi za jedno z największych wydarzeń o Azji w Polsce. Za organizacje odpowiada Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ i Bliskowschodnie Koło Naukowe UJ. My zostaliśmy zaproszeni do wygłoszenia prelekcji o Powieści Wizualnej w Polsce. Było to dla nas nowe i niezwykle cenne doświadczenie! 😊

Prelekcję wygłosili ZłodziejkaŚwitu oraz Szary Gryf. W prelekcji nie zabrakło takich tematów jak historia gatunku, topowe powieści wizualne i te mniej topowe, a także informacji dotyczących produkcji Chaos Group Games.

data wydarzenia 2022r.

Chaostyczny Konwent 2021

Opis: Wirtualny konwent na Discordzie, który przygotowaliśmy we współpracy z the PSYCHO Studio Represent oraz totoKyo. Konwent stanowił naszą odpowiedź na pandemiczne realia uniemożliwiające wszystkim pasjonatom konwentów południowych spotkanie się i wspólną zabawę.

Podczas naszego konwentu nie zabrakło takich atrakcji jak prelekcji, konkursów, koncertów i pokazów cosplay!

Relację z wydarzenia możecie znaleźć na naszym kanale YouTube.                     Chaostyczny Konwencie 2021 Dzień 2

data wydarzenia 2021r.

Pyrkon 2019

Opis: Na Pyrkonie 2019 pojawiliśmy się jako wystawcy wraz z grupą KazeO (obecnie niestety już nie działającą z polską powieścią wizualną). Na stoisku można było ograć demo naszego trzeciego projektu – Aker Fern.

Poza doglądaniem stoiska, kręciliśmy się też po imprezie, robiąc sobie zdjęcia z cosplayerami, rozmawiając z ludźmi, a przede wszystkim chłonęliśmy pozytywną energię Fantastycznego Miejsca Spotkań! 😊

Ps.: To jest ten pamiętny Pyrkon, na którym Szary Gryf i ZłodziejkaŚwitu chodzili z tabletem po terenie targów, zachęcając ludzi do ogrania dema gry Aker Fern, odgrywając przy tym scenkę z pierwszego wyboru. Podobno było to dość zabawne, ale jednocześnie bardzo skuteczne! 😉

data wydarzenia 2019r.